HISTORIE O MÍROVI

 
1998-2000 
--------------
Začal jsem kreslit jak jinak než po hospodách, obdivoval autory kresleného humoru a snil, kdy mi vyjde první kresba v jakémkoliv časopise. Samozřejmě první kresby dnes zasluhují spíše soucit :-))  Začal jsem vycházet na CD časopisu SCORE, jako příloha tam byl elektronický časopis KELT, ale jak říkám, byly to šílené kresby pastelkama a fixama, maximálně pár tahů vodovkama .. :-))
 
2000-2002
--------------
Stále kreslím po hospodách, pár černobílých kreseb vyšlo v Hořovických novinách, jinak stále sním a sním, stále používám pastelky, fixy, občas mi kresby polejou pivem a domů chodím celý od barev a se zmuchlanýma kresbama ... :-))
 
2002-2004
--------------
V březnovém čísle TRNKY-BRNKY 2003 nastal můj průlom a po dvouletém neustálém otravování redakce (díky Ivane Křemečku za trpělivost:-)) mi vyšla první kresba v tomto mém vysněném časopise. Kresba stále pastelkama stínovaná, stále kreslím po hospodách, už vyjíždím kreslit i mimo město ... stále častěji jsem v Nádražní hospodě v Mimoni, kam vyjíždím kreslit vlakem a vracím se k půlnoci ... nadraný, fixy po kapsách a ruce od barev .... :-)) už zkouším vodovky ....
V roce 2003 jsem uspořádal sraz kreslířů s názvem SKRZNASKRZ TRNKY-BRNKY OPEN 2003, účastnili se Petr Šuta, Péťa Slaba, Pišta Bíž, moje maličkost a můj kamarád z Rynoltic, výborný kreslíř Honza Mesner, který bohužel tragicky zemřel při povodních v mladém věku. Na této první akci mi velice pomohla s celou přípravou moje tehdejší přítelkyně Markéta Mudrová, takže po letech posílám na dálku díky.
V roce 2004 jsem uspořádal v restauraci KINO Jablonné v Podještědí druhý sraz kreslířů z celé republiky, sraz jsem plánoval půl roku dopředu a byla to fuška ... ale v prosinci se sešla tehdejší elita ... Křemeček, Zajíček, Slaba, Skura, Šuta, Mesner, Cermon,Zocher, myslím, že akce byla super.
 
2004-2006
--------------
Vycházím v časopise Trnky-brnky, zkouším první komiksy, myslím, že se to jmenovalo Třicet případů majora Emana, jinak si na nic jiného nevzpomínám .... Začínám pravidelně u kreseb používat barvení anilinkami, fixy a pastelky letí do koše .... :-)) vlastně kecám, věnoval jsem je tenkrát v Liberci nějaké mateřské škole myslím, byla jich plná narvaná igelitka .. :-))
V prosinci 2005 proběhla poslední třetí akce srazu kreslířů z celé republiky u nás v Jablonném, kdy dorazilo myslím deset super kreslířů, dražilo se na konto Pomozte dětem, byla velká výstava, přijely děti z dětských domovů, bylo to velký a rád na to vzpomínám... a kreslilo se až do rána a hrály nám k tomu Noční můry ... Při této třetí akci mi pomáhala s organizací moje nyní už manželka Lucka. Takže také zde vyjadřuji díky.
 
2006-2008
--------------
S Trnkami jsme se rozešli, narodila se mi Eliška, tak nějak pomalu končí má éra hospodského malování, používám stále anilinky, na časopisy kde vycházím si moc nevzpomínám, moc jich ale v tomto období nebylo ...
 
2008-2010
--------------
Poprvé jsem zkusil barvit přes PHOTOSHOP a práce mě okamžitě chytla, obrázek byl hotový dříve, barvy se v časopisech více líbily a prostě mě to tak nějak učarovalo ... pořídil jsem si konečně scanner .. :-))
 
2010-2012
--------------
Barvím už výhradně elektronicky, pořídil jsem si grafický tablet s perem ... k nezaplacení, super věc, stále kreslím fixkou na papír, pak oskenuju a dobarvím v počítači, už mi jistý kreslíř řekl, že jsem degradoval kreslený vtip na omalovánku, což chápu, moc umění v tom není, což ani nebyl nikdy můj záměr, ale kreslím už pro spoustu redakcí a pokud chci vtip dát čtenáři všude a ještě se věnovat mojí malé Elišce, prostě čas na štětečky a dvouhodinové barvení prostě není.
Stal jsem se hlavním kreslířem časopisu KATKA a vycházím celkem pravidelně v časopise Nedělní AHA, oba časopisy považuju za TOP, hlavně kvůli vysokému počtu čtenářů.
Pořídil jsem profesionální barvy na obličej SNAZAROO a celou letní sezónu 2012 jsem projezdil po různých akcích a slavnostech, bylo to super, zájem byl a jsem spokojený na ten začátek, uvažuji o air brush a šablony, samozřejmě také výhradně dětské akce, uvidíme.
Zimu 2012 jsem naplánoval akce malování na obličej ve velkých obchodních centrech v Libereckém kraji a vezmu si k sobě brigádnici.
V Pelhřimově na Festivalu rekordů a kuriozit jsme 9.června 2012 s kreslíři Mirkem Vostrým a Vláďou Dvořákem překonali rekord v nakreslení trojvtipu, bylo to na pódiu, měli jsme hudbu, kamery a bylo to super ... :-)) čas 6:23min. Tímto jsem se zapsal do České Guinnesovy knihy rekordů, čímž jsem Mirkovi Vostrému zavázán, za to, že mě přibral do svého kreslířského tria.
Navázal jsem znovu spolupráci s časopisem TRNKY-BRNKY. 
Spolupracuji s kamarádem Petrem Kalusem, dává mi výborné nápady na vtipy téměř do všech možných časopisů, je schopný vymyslet na jakékoliv téma, super.
Vyšel mi první rozhovor v novinách, kde popisuji své začátky, úspěchy a plány, zajímavá zkušenost ...
 
2013-2014
--------------
Hned zkraje ledna 2013 pár pozitivních zpráv. Po jednání s pražským Obchodním centrem Letňany se Mirek Vostrý domluvil s managementem, že výstava našich kreseb proběhne ve městech Opava, Karlovy Vary, Plzeň, Ostrava a vyvrcholí na podzim přímo v Praze. Je to jedinečná možnost dát o sobě vědět po celé ČR a tímto Obchodnímu centru Letňany na dálku posílám veliké díky. V každém městě by jsme výstavu s Mirkem měli zahájit osobně a na úvod malovat pro děti a dospělé, co si kdo řekne ...
Po dohodě s mým rodným městem Jablonné v Podještědí došlo na spolupráci. V červenci a srpnu dojde k výstavě mých kreseb na Loveckém zámečku (pionýrák) a na letní akce budu pozván jako malíř na obličej. Zároveň padlo i pár pozitivních slov o možném obnovení pořádání srazu kreslířů v Kině, což bych moc přivítal. Odezva po posledním srazu v roce 2005 byla veliká, jak od dětí, tak dospělých, bylo by fajn "tradici" obnovit.
 
Dokončuje se velice zajímavá zakázka ilustrací pro Ministerstvo práce a sociálních věcí, k malování na obličej a trampolíně jsem zakoupil i velký skákací hrad 5x4m a tím jsem schopen poskytnout na akcích základní balíček tří věcí. Od příštího roku pro mě budou malovat již dvě mladé malířky, a bude i jeden brigádník, který obstará ostatní věci i o víkendech, kdy pracovně nemohu, tak aby se daly akce pokrýt celoročně.
 
23.května 2014 jsem vystoupil v Bratislavě v televizi JOJ v přímém přenosu pořadu Dobré ráno, kde jsem měl dva vstupy, povídal o malování na obličej a pomaloval pár přítomných "televizních" dětí. Fajn zážitek, super lidičky, a velice děkuji za pozvání Robertu Pavelkovi, slovenskému podnikateli, který je majitelem spousty krásných dřevěnic u Liptovské Štiavnice - www.chalupkovo.sk ... Zde kousek od Vysokých Tater jsme následující den zavítali a maloval jsem zde na obličej na Dětském dni pořádaném právě Robertem.
 
 
2015
-------
Co se týče mého "cirkusu", na začátku roku prošel skákací hrad generální opravou a přešitím stehů v Olomouci, bratru za 15.000 kč, ale nyní je hrad ve formě, obří trampolína také, malířky mám stále zatím jen dvě, ale kvalitní a zkušené.
A co se týče kreslení - vycházím pravidelně v časopisech Nedělní Aha, Katka, Farmář, Křížovka, kreslím pro pardubickou společnost Paramo, ilustrace pro Ministerstvo práce a sociálních věcí a spousta a spousta dalšího .. viz zde na mých stránkách více ...
Také jsem členem klubu TAPÍR www.kkh-tapir.cz kde je česká špička kreslířů humoru z celé ČR, kromě elektronického časopisu také vystavujeme .. nyní třeba na hradě Houska, v Moravském Krumlově, v Chebu a na dalších místech ...
 
2016
-------
Život je změna a proto jsem po třech letech akcí se skákacím hradem a obří trampolínou udělal tlustou čáru a dále se kromě kreslení a ilustrací budu věnovat už jen malování na obličej s mými malířkami a novinkou bude letos profesionální airbrush tetování přes šablony. Dočasné tetování pro děti i dospělé. Máme stovky šablon i více barev a koupil jsem jen to nejlepší značkové vybavení od kompresoru, pistolí až po barvy značky Fengda. Naprosto nezávadné barvy pro pokožku i obličej se všemi možnými atesty.
Dále bych si chtěl zkusit napsat malou detektivní povídku pro děti, ke které bych si udělal vlastní ilustrace a zkusil nabídnout nějakému časopisu. je to veliká výzva, ale zkusit se má všechno :-)
 
2017
-------
Kreslení tento rok není tolik jako jiná léta, spolupracuji dále s křížovkářskými časopisy, s časopisem Farmář a vznikají různé komiksy a kreslené vtipy navíc, které si kreslím spíše jen tak, dříve na to vůbec nebyl čas a je to fajn. Druhý ročník Mezinárodního festivalu kresleného humoru ve Františkových lázních byl opět povedený a jako studnice zkušeností opět nezklamal. 
 
2018
-------
Nově jsem kromě stálých časopisů, jako jsou Farmář, Křížovka, začal kreslit vtipy pro nakladatelství Telpres. Co se týče venkovních akcí, zakoupil jsem na akce zcela nový skákací hrad, jde o nejvyšší třídu, váží 150 kg a je celý prostě pohádkový. Dále jsem pořídil novou obří trampolínu o průměru 5m, elektrocentrálu pro případ použití kompresorů na louce či podobném místě, kde není možný přívod elektřiny. Nakonec jsem pořídil i zcela nový vozík s plachtou za auto. Jsem rád, že mám vše, co jsem si vysnil a hurá na nasmlouvané akce jak do obcí na různé slavnosti, tak i za rodiči, kteří pořídí dětem něco na zahradu na narozeninové oslavy apod. Malířky jsou také připraveny zmalovat ty stovky dětí, tetování také ok, můžeme vyrazit ...

 

TOPlist
aktualizováno: 20.01.2020 22:18:05