NOVINKY A CO SE DĚJE

ZÁPIS  19.DUBNA 2018

Jaro je tady, přátelé, akce začínají, i nálada do kreslení je větší než v zimě :-)

Jsem strašlivě rád, že je o nový skákací hrad takový zájem, nejen od obcí na větších slavnostech, ale i rodiče rádi překvapí své děti na zahradě při narozeninové oslavě a když to spojí i s malováním na obličej nebo airbrush tetováním, děti na takové narozeniny určitě jen tak nezapomenou. První větší akce proběhne již v sobotu 28.4. na čarodějnice v jedné obci na Liberecku.

Kompletní zkouška nového hradu a obří nové trampolíny proběhla nedávno na akci v jednom městě, vše k plné spokojenosti zákazníka.

Dále jsem do nabídky začlenil zcela novou elektrocentrálu, kterou jsem zakoupil, aby bylo možno hrad nafouknout kdekoliv, klidně i na louce u lesa,, bez přípojky elektřiny to už nyní nevadí nikde ...

Zakoupil jsem také nový vozík s plachtou za auto, aby to mělo trošku nějakou štábní kulturu a nebylo vidět co vezu :-)) Doby, kdy mi z vozíku za jízdy ulítnul kus trampolíny apod. už jsou pryč :-)

Léto se blíží ...... užijme si to všichni ...... Váš kreslíř Míra Šticha

 

ZÁPIS  24.LEDNA 2018

Mladší bratr mi připomněl, že je už na čase v tomto novém roce 2018 také něco nového napsat :-)

Takže plním. Jsem zvědavý co mi rok 2018 nového přinese jak v kreslířském životě, tak na venkovních akcích kam tak rádi během léta jezdíme. Aby to stálo za to, pořídil jsem nový profi skákací hrad, novou obří 5m trampolínu, přiděláme nové šablony na malování na obličej, aby jsme jich měli alespoň sto různých. Novinkou bude i použití více barev při airbrush tetování pro děti i dospělé.

Prostě rozjedeme to ve velkém a již nyní v lednu se plní termíny objednávek na květen, červen, červenec i srpen. A za to jsem moc vděčný.

V kreslení mě čeká také určitě spousta kreseb na přání k narozeninám, karikatury, kreslený humor pro mé trvalé redakce a kresba nových komiksů.

Prostě těším se nejen já, ale i mé malířky na obličej. Rozjedeme to už v dubnu, skončíme v září ..... :-)

Díky všem kdo se dočetli až sem a přeji všem úspěšný rok 2018 ....

Míra

 

ZÁPIS  1.ŘÍJNA 2017

Kreslení je tento rok méně a proto jsem si mohl dovolit nakreslit i nějaké komiksy a kreslené vtipy navíc jen tak, nosil jsem některé nápady v hlavě a tak je na to nyní čas. Vše je zde na stránkách.

 

ZÁPIS  6.ÚNORA 2017

Ahoooj všem, dnes jsem v Novém roce 2017 kompletně aktualizoval stránky, nic nového se zatím nestalo a napíšu hned jak se oteplí, už strříhám metr do jara :-) Ono se pak i lépe přemýšlí a kreslí s hezkým počasím ... a hlavně začneme jezdit venkovní akce s malováním na obličej a tetováním a budeme pěkně venku na slunci. Zdraví Míra.

 

ZÁPIS  25.ZÁŘÍ 2016

Tak veškeré akce s malováním skončily, objel jsem toho požehnaně, měli jsme i více malířek na akcích, všem moc děkuji, na všech akcích, menších i větších byli všichni spokojeni, vše klaplo jak mělo. Jak samotné malování na obličej, tak i mé airbrush tetování, které si lidé přáli na snad všechna možná i nemožná místa :-)

Co se týče samotného kreslení, tak jsem se určitě taky nenudil, pokračovaly ilustrace pro Ministerstvo práce a sociálních věcí, pro společnost Paramo, ABB, Preciosu a další. V červenci proběhl pod hlavičkou Tapír první ročník Mezinárodního festivalu kresleného humoru ve Františkových lázních, kde bylo moc fajn, vystavovali jsme na hlavní kolonádě, soutěžili, byly zde desítky kreslířů z Čech i zahraničí, festival měl  bohatý kulturní doprovodný program včetně kapel atd. Vše zaštítilo město Františkovy lázně a spousta sponzorů. Akce měla veliký ohlas a za rok zase ahoj.

Pod hlavičkou Tapír jsem se zúčastnil v Praze na Barrandově natáčení tří pořadů Vtip za stovku, kde jsme jako hosté kreslili vtipy na pozvané hosty, jako byli Lukáš Langmajer či muzikant Pavel sedláček. V televizi, když od nás pan herec Vydra přebíral vtipy a pak je ukazoval do kamery to vypadalo, že jsme je kreslili během natáčení, ale je fakt, že jsem si je raději připravil doma a před kamerami trochu zahrál divadlo :-)

Poslední velká věc v mém životě byla, když jsem nedávno dokončil první psanou povídku pro děti, sám jsem si k tomu udělal ilustrace a pustím to do světa, abych věděl jak na tom jsem. Je to moje prvotina, jedná se o detektivní povídku, kdy na děti po přečtení čeká pár otázek a musí si sami logicky najít pachatele. Když bude zájem z nějaké redakce, udělám i pokračování, to ví bůh .. :-)

Tak se zase loučím, vše o čem jsem psal nebo co jsem nestihl napsat či zapomněl je zde v rubrikách na webu nebo na mém facebooku - Míra Šticha.

Léto končí, ale nové zážitky a kresby čekají ...

Váš Míra

 

 

ZÁPIS   1.DUBNA 2016

Tak se hlásím po zimní odmlce i útlumu v kreslení a akcích (miluji prostě léto :-) Velká změna nastala, skákací hrad i obří trampolína po třech letech půjdou do světa a rozhodl jsem se na venkovních akcích věnovat již jen malování na obličej s mými malířkami a dále jsem nakoupil kompletní profesionální vybavení pro dočasné airbrush tetování pro děti i dospělé. To je novinka a věřím, že se to lidem bude líbit.

Jinak dále kreslím pro české i slovenské redakce a velkou výzvu letošního roku jsem si dal napsat malou detektivní povídku pro děti, nakreslit si k tomu vlastní ilustrace a nabídnout časopisům. Zkusit se má všechno :-))

Tak se loučím a uvidíme se na některé z akcí ... ahooooj Míra

 

ZÁPIS   8.LISTOPADU  2015

Ahoooooj všichni,

tak se po nějaké odmlce zase hlásím, práce nad hlavu, tak jsem si až dnes udělal čas a kompletně tyhle stránky trochu doplnil a aktualizoval.

Už je po sezóně, takže skákací hrad a trampolína v klidu odpočívají na jaro a malování na obličej se pomalu připravuje a na několik Mikulášských akcí a karnevalů. 

V kreslení mi naprostou většinu času zabírá velká zakázka spousty a spousty ilustrací pro Ministerstvo práce a sociálních věcí. I tak ale plním co mám nasmlouváno pro další redakce, Nedělní Aha, Katka, Farmář, Křížovka Casa a jiné. 

12.listopadu jedu do Berouna, kde se uskuteční natáčení pro televizi Barrandov, kde asi nás sedm kreslířů bude v pořadu "Vtip za stovku", kde se místo lidí na ulici tentokrát budou na vtipy ptát nás a my budeme kreslit, povídat a ukazovat kreslené vtipy do kamery. Moooc se těším na fajn akci a termín vysílání dám vědět. Měli by jsme pak být i pozvaní do studia do Prahy na hlavní natáčení pořadu s p.Vydrou, Rudou z Ostravy atd ..

Klub kreslířů i humoristů TAPÍR získává na prestiži i popularitě a přeji šéfům Mirkovi Vostrému a spol. ať se drží a pokračují stále tak úspěšně jak to začali. Společně to dovedeme až na monstrózní akci Mezinárodní festival kresleného humoru do Františkových lázní v létě 2016.

S pozdravem a humoru zdar ... Váš Míra

ZÁPIS  19.ČERVENCE 2015

Ahoooj, dlouho jsem nepsal, trochu moc práce a všeho moc najednou. Skákací hrad opraven v Olomouci, super spolupráce a hrad opravdu přešitý precizně a je opět ve formě. Absolvovali jsme všechny naplánované akce, od slavností v Jablonném, Dětský den v Katusicích, kompletní program pro zabavení dětí jedné liberecké firmy, narozeninové oslavy dětí na soukromých zahradách, malování na obličej všude možně...

V současné době stále vychází mé kreslené vtipy v Nedělním Aha, časopis Katka se mnou rozšířil spolupráci, budu vycházet už každý týden, firma Paramo z Pardubic si objednala už šestý a sedmý banner, kde kreslím podle scénáře obrázky na bezpečnost práce, kreslím stále pro časopis Farmář, Křížovku CASA, kresby k narozeninám, událostem, svatební přání a spoustu jiného..

Každopádně největší projekt tohoto roku je vytvoření spousty ilustrací do projektu, který vyjde u Ministerstva práce a sociálních věcí, je to opravdu spousta obrázků dle scénáře a celkově pak projekt bude sloužit pro komunikaci sociálních pracovnic s malými dětmi z nefunkčních rodin apod. Toto je pro mě naprosto prioritní a důležité.

Stal jsem se členem klubu kreslířů TAPÍR, kde jsou samí profesionálové a špička v kresleném humoru v ČR, www.kkh-tapir.cz  a kromě elektronického měsíčníku TAPÍR, také vystavujeme.. nyní třeba na hradě Houska, v Moravském Krumlově, v Chebu a jinde...

Pokud budu mít napsat co nového, napíšu ... :-)  Zdraví váš kreslíř Míra

 

ZÁPIS  27.LEDNA 2015

Proběhla bilance minulého roku 2014, kdy jsem se opět díky kreslení, ilustracím i malování na obličej podíval na zajímavá místa a věřím, že tomu bude i letos. Super opravdu bylo vystoupení ve slovenské televizi JOJ v Bratislavě v přímém přenosu pořadu Dobré ráno 23.5. Malovali jsme během roku na akcích od Karlových Varů až po Vysoké Tatry, jsem zvědav, jestli se letos opět podíváme na nějaké hodně vzdálené místo.

Má nová malířka na obličej Viky je velice šikovná, od první chvíle maluje nádherně, má zkušenosti i s klasickou kresbou a portréty, takže malování na obličej pro ní nepředstavuje vůbec žádný problém .. Na letních akcích by měly s Álou vytvořit dvojici, já bych se radějí více staral o ostatní věci, jako stavba a dohled nad obří trampolínou, stavba altánu, skákací hrad, výstavu mých kreseb a jednání se zákazníky. Nyní musím ale nejdřív zajet do Olomouce, aby mi odborná firma sešila doskočiště na skákacím hradu, po sezoně je trochu poničené, rád bych, aby to bylo na úrovni. Oprava bratru za 10-15 tisíc odhadem.

Čeká mě letos další kresba pro společnost PARAMO na bezpečnost práce, velký čtyřdílný komiks pro firmu PRECIOSA, ilustrace pro firmu PREGIS, jinak stále kreslím pro své stálé zákazníky (časopis KATKA, FARMÁŘ, různé křížovky, Slovenský rybár a jiné) .. více zde na webu

Více už toho na sebe dnes neprásknu, je zima, moc se toho neděje, tak už se těším na jaro ...

 

ZÁPIS  17.ZÁŘÍ 2014

Tak sezóna nám skončila, poslední akce s trampolínou a malováním na obličej uzavřely 6.září Zahrádky u České Lípy, kde to krásně vonělo v zámeckém parku soutěžními guláši a bylo zde přítomno také mnoho známých osobností .. např. Zdeněk Srstka, Uršula Kluková, Eva Pilarová, Klárka Jandová a další. Radost mi udělal krátký rozhovor a společná fotka s mým oblíbeným hercem Igorem Barešem. V sobotu 13.září jako každý rok byla poslední akce na Hradě Houska na Mysliveckém jarmarku. Také počasí vyšlo a bylo tam opět moc krásně. Děkuji za obě akce Petrovi Slabovi, za pozvání, za pohodu a příjemně strávené oba dny.

Před pár dny jsem dokončil zajímavou sérii kreseb pro jednu paní doktorku ze Slovenska, dodělávám nápis na fasádu jedné restaurace, vyrobil jsem spoustu triček na zakázku,většinou i s mou kresbou, kresby k narozeninám se také rozmohly, začal jsem překreslovat do kreseb obličeje dle fotek, aby se oslavenci jasně poznali.

Zajímavá zakázka byl pětimetrový firemní nápis na stěně uvnitř firmy Hokami v Liberci. Spolupráce s kamarádem Dušanem Salákem, který zajišťoval airbrush firemního kruhu dopadla myslím na výbornou a posoudit můžete sami dle fotografií, viz NÁPISY NA ZDI A FASÁDY.

Dále byla schválena má kresba jako předloha na pánská pyžama pro společnost TESCO a už jsou také v prodeji, opět viz foto zde.

Nyní se budu soustředit čistě na kreslení, rád bych vylepšil některé věci a hlavně dopsal a doilustroval své tři povídky, z nichž mám zatím pouze jednu rozepsanou :-)

Srdečně zdravím a přeji poslední hezké teplé dny ... váš Míra

 

ZÁPIS  5.SRPNA 2014

Dlouho jsem nepsal, přiznávám, bylo opravdu málo času, ale léto se chýlí pomalu ale jistě ke konci, akcí už je méně a tak bude čas opět se soustředit na kresby a ilustrace, na které přes léto tolik času není.

Jako každý rok se sjelo spousta fajn akcí téměř po celé republice, ať se to týká malování, výstav, televize, rekordů, malování na obličej nebo kompletního zajištění akcí na klíč, Třebíč, Brno, Pelhřimov, Dobříš, Bratislava, Doksy, Liberec, Ružomberok a spousta dalších míst, které jsme letos navštívili.

Na příští rok malá změna, chtěl bych více investovat do reklamy a hlavně do zcela nového skákacího hradu, s většími rozměry, digitálním barevným potiskem a samozřejmě profesionálním materiálem, cena už šplhá přes 50 tisíc kč, takže už jen začít šetřit :-)

Budu se více věnovat kresleným vtipům teď na podzim i zimu, takže by toho zde mělo být více ...

Hezké letní dny přeje Míra

 

 

ZÁPIS  5.června 2014

Tak opět spousta novinek a akcí ... v sobotu 7.června zavítáme do Pertoltic u Frýdlantu, kde se koná Dětský den, vezeme skákací hrad, trampolínu i malování na obličej, kdy malovat budu já i malířka Ála a počasí by mělo vyjít, takže se už mooooc těšíme ...

Za námi je náročný prodloužený víkend 28.5. se skákacím hradem pro školu, malování na obličej s trampolínou až ve 300km vzdálených Ivančicích u Brna, malování 30.5. na Zdislavině pouti a hrad na Putování za pohádkou 1.6. ... Ufff

Nakreslil jsem pár předloh a ilustrací, kdy mě oslovila oděvní firma a mělo by to přijít jako potisk na pánská a dámská pyžama pro společnost Tesco, takže uvidíme, jestli si něco z toho vyberou :-)

Ve středu 11.června zavítám do Děského domova v Jablonném v Podještědí, kde budu malovat dětem na obličej a vezmu i skákací hrad. Akci dělám naprosto zdarma a věřím, že se bude dětem odpoledne líbit.

To hlavní vyvrcholení přijde v sobotu 14.června, kdy budu malovat v Pelhřimově na náměstí na Mezinárodním festivalu rekordů a kuriozit Pelhřimov - město rekordů 2014. Byl jsem si už auto Kia Venga nafotit v libereckém autosalonu Kia a teď už jen vybrat kresby, zkusit si je na čas, natrénovat a hurá na rekord. Zahajuji představením na pódiu v 9:00 a konec kreslení bych chtěl zvládnout do 15:00 nejdéle, kdy by mělo být pomalované celé auto. Děkuji sponzorům prodejci vozů Kia, časopisu Pes přítel člověka, v jehož tričku budu rekord kreslit a prezidentu Festivalu za vřelé přijetí do hlavního programu.

Takže to je to hlavní co mě čeká v příštích dnech a věřím, že se vše povede, od počasí až po auto, které nás všude doveze, a kvalitní čas rekordu v Pelhřimově.

Loučí se Míra

 

 

 

ZÁPIS  2.května 2014

Tak po tvořivě chladném dubnu jsem se opět vrhnul do práce a jen v květnu mě čekají 4 akce a jak to vypadá, ještě navíc malování ve vysílání televize JOJ v Bratislavě (podrobnosti napíšu, bude to v druhé půli května), jedno malování pro děti na obličej bude i pod Vysokými Tatrami blízko Liptovské Štiavnice.

Jinak akce začínají v sobotu 17.5. v Třebíči na pivním festivalu (trampolína, malování na obličej), poté hned 20.5. akce v Doksech (Hrad, trampolína, malování) a nakonec 31.5. Malování na obličej na Zdislavině pouti v Jablonném v Podještědí.  Jinak cesta na Slovensko, kde se uskuteční malování pod Tatrami a zároveň den předtím to vypadá ve vysílání TV JOJ v Bratislavě se uskuteční ve dnech 22.-25.5. Takže taková malá pracovní dovolená :-)

Podrobnosti dám ihned vědět ...    Míra

 

 

 

ZÁPIS  14.dubna 2014

Tak generální zkouška nafukovacího hradu i maxi trampolíny včetně malování na obličej už proběhla a nic nebrání v sobotu 19.dubna vyrazit na akci do Velkého Valtinova, kde se na hřišti odpoledne pořádá Den Země. Moc se těším a bude to taková generálka před akcemi co náš čekají v létě .

Kromě několika firemních ilustrací stále pokračuji v kresleném humoru pro mé stálé redakce u nás a na Slovensku a chystám několik charitativních akcí pro děti zdarma (musí se týkat kont pro postižené či nemocné děti a nebo Dětské domovy).

Zatím zdravím a mrkněte na nové kresby, komiksy a ilustrace co jsem dnes přidal ....

 

 

 

ZÁPIS  20.března 2014

Po několika letech jsem dobyl takovou poslední metu co jsem si přál, vyšlo mi několik kreseb v Blesku, což považuji za vrchol, je to nejčtenější deník v ČR a tvrdá konkurence, takže se podařilo, uvidíme dál.

Nejbližší akce se koná v sobotu 19.dubna 2014 na hřišti ve Velkém Valtinově na akci s názvem Den země. Pro děti tam přivezu svou obří trampolínu i skákací hrad a malování na obličej.

Stále pokračuji v ilustracích pro časopis Pes přítel člověka, maluji pro časopis Katka, Nedělní Aha, Křížovky Casa, časopis Farmář, slovenský časopis Slovenský rybár, slovenské Woloviny, kreslím na zakázku k narozeninám, výročí a přichází jaro a léto a s nimi i akce, na které se moc těším. První větší je v květnu, kdy zavítáme komplet s celým cirkusem (hrad, trampolína, malování na obličej) do jedné z Mateřských škol na Českolipsku.

MEZINÁRODNÍ FESTIVAL REKORDŮ A KURIOZIT - 14.června v sobotu v Pelhřimově budu překonávat rekord s názvem "Nejvíce kreslených vtipů na jednom osobním automobilu". Ve spolupráci se sponzorem a  prodejcem vozů KIA mi přistaví zcela novou bílou Kia Venga a já jí celou v rámci reklamní kampaně pomaluji kreslenými vtipy. Řádově to bude v hodinách a musím už začít pomalu trénovat a vybírat vhodné kresby. Pan prezident Marek mi již potvrdil schválení a zařazení do programu festivalu, takže již nic nebrání se tam vydat a udělat nějaké show.

Pracuje se už na nové podobě vizitek, rollupů a reklamní plachtě, uvidíme jak se vše rozjede ...

Zatím se loučím a brzy ahoooj

 

 

 

 

 

ZÁPIS  13.ledna  2014

Tak se opět hlásím, takže k věci .. :-)

Zakázka pro Ministerstvo práce a sociálních věcí je už hotova i graficky, leží už kompletní v Praze připravená k tisku, vypadá to moc krásně a jsem rád, že jsem se na tomto Průvodci pěstounskou péčí mohl svými kresbami podílet. Už jsem dostal i náhled v PDF, ale bohužel je jasné, že ho zveřejnit nemohu, ale věřím, že k tomu časem svolení dostanu a něco zde zveřejním.

Jinak dále tento rok stálými zákazníky pro které kreslím zůstávají časopisy Nedělní AHA, Katka, Slovenský rybár, Farmář, Pes přítel člověka, časopis Křížovka, Trnky Brnky a ještě pár dalších ...

Tak po velkém přemýšlení jaký skákací hrad koupit, jsem se přes spoustu čtení a informací rozhodl koupit profesionální z pevného PVC, nový stojí 70.000 kč, zaplaťpánbůh jsem sehnal za cenu méně než poloviční hrad mírně používaný, ale prostě určený na akce i s profi ventilátorem. Rozměr bude 5x5m a na výšku něco přes 3 metry. Byla možnost i koupit nový za 15.000 kč, bohužel tyto hrady jsou šité z nylonu a jsou určené spíše na zahradu, takže jsem od toho upustil, aby mi děti po dvou třech akcích neudělaly z hradu puzzle :-) Foto sem brzo dodám ...

Některé termíny se začínají již obsazovat, mám z toho moc velkou radost, budou to akce už na klíč, ale i větší práce ... Postavit velký altán pro mé malířky na obličej, sestavit obří trampolínu a ještě připravit a nafouknout hrad, vše zabezpečit, ukotvit a pohlídat bezpečí dětí ... Jak jsem psal, tento rok už bude změna, díky velkému zájmu minulý rok, kdy jsem musel některé termíny z pracovního zaneprázdnění odmítat, mám již spolehlivého člověka, který bude jezdit víkendy, kdy já nemohu, aby se dala akce ode mne objednat na jakýkoliv týden. Samozřejmě převezme veškerou starost o akci, malířky i bezpečnost ...

Veškeré informace jsou v sekci CENÍK, ale jak všude píšu a říkám, cena je hlavně na dohodě, aby byly spokojené obě strany, záleží na místě konání a typu akce, délce, požadavcích, prostě zkloubíme a nabídneme cenu, která bude konkurovat i nejlevnějším provozovatelům akcí.

Jinak je zima, takže nějaké zvláštní zakázky typu malby na zeď, fasády atd. zatím nehrozí, takže toť vše a veškeré nové kresby jsem přidal ..

Hezký den, humoru zdar ... Míra

 

ZÁPIS  17.prosince  2013

Přijímáme objednávky na akce JAROL-LÉTO 2014, již mámě několik termínů obsazených, neváhejte ...

Přednost mají samozřejmě zákaznici, kteří objednají kompletní balíček - Malování na obličej, maxi trampolínu i skákací hrad, ale dohodnout lze cokoliv a kdykoliv ...

 

ZÁPIS  19.října  2013

Poslední malování na obličej proběhlo v sobotu 21.září v Klokočné u Říčan u Prahy na státních mysliveckých slavnostech pořádaných Ministerstvem zemědělství a hlavním městem Praha. Přítomen i jako patron byl herec Petr Štěpánek, všude voněla zvěřina, byla to pohodová akce, vlastní altán ani nebylo třeba stavět, byl nám poskytnut dřevěný na místě a tak jsme ho rádi využili společně s mojí kolegyní Álou.

Nyní už se vše připravuje na další rok 2014, letáky, pozvánky, příští rok už zapojím i jednoho kolegu navíc, protože jezdit s trampolínu i skákacím hradem a ještě stavět altán na malování na obličej bude náročné. Již mám nasmlouvané dvě malířky, zkušené a mladé, které pokryjí i víkendy kdy pracovně nemohu, tak, aby prostě můj "pojízdný cirkus" byl připraven od jara na každý víkend v sobotu i neděli bez rozdílu.

Stále pracuji na ilustracích pro Ministerstvo práce a sociálních věcí, maluji kresby do časopisu Pes přítel člověka a spousty dalších redakcí, které dělám léta a pravidelně.

Takže vzhůru do roku 2014 .... objednávky a plány se někdy dělají už do konce roku, takže nezaváhat a makat :-)

Zdraví Míra

 

ZÁPIS  4. ZÁŘÍ 2013

Skončila výstava Česká republika, zakončili jsme to akcí v sobotu 31.8.2013 v Praze Letňanech (foto najdete v sekci FOTKY nebo VÝSTAVA ČR), kresby tam budou vystaveny ještě do konce září, kdyby někdo měl cestu do Práglu, skončila i výstava v Jablonném v Podještědí, prostory vyklizeny a nyní se můžu vrhnout na kreslení, které jsem trochu zanedbával, práce je opravdu nad hlavu.

V současné době dělám najednou na ilustracích pro časopisy, komiks pro Ministerstvo, komiksy pro Centrum zdraví, plakát taneční skupiny, vtipy a komiksy do mých stálých časopisů a další věci. je toho hodně, což je celkem dobře :-)

Připravuju nové věci na příští rok (Malování na obličej, trampolína, skákací hrad, letáky, reklamy, kontakty atd.)

Vymýšlíme s Mirkem Vostrým nějaký rekord do Pelhřimova na Festival rekordů a kuriozit, čeká mě akce 7.září v Zahrádkách u České Lípy (Nejlepší zvěřinový guláš - Babica, Eva Pilarová, Klárka Jandová a další) a zakončím malováním 14.září na hradě Houska, pak můžu barvy zazimovat :-)

Zatím se loučím a humoru zdar

Míra

ZÁPIS Z  9.SRPNA 2013

Nového je toho dnes relativně dost ... Po cestě do Ostravy, kde jsme s Mirkem malovali v rámci celorepublikových výstav TESCO ČR, kdy jsem přijel po cestě dlouhé přes tisíc kilometrů i s výlety úplně vyždímanej, jsem se vrhnul na novou práci.

Budu znovu dělat ilustrace k povídkám do časopisu Pes přítel člověka, za což jsem moc rád, ta práce mě strašně moc baví.

V pondělí mě čeká namalování zajímavého motivu na velkou stěnu v jednom obývacím pokoji, fotografie pak samozřejmě dám, čeká mě také namalování čísel popisných na fasádu restaurace a Pizzerie, malování nových vtipů do Křížovky Casa a.s., pokračování pro časopis Katka, Slovenský rybár, Farmář, Nedělní Aha a další a další ...

Hlavně mě ale čeká ve středu schůzka, kde by jsme si měli v Novém Boru ujasnit představu a spolupráci na nových komksech (vznikne cca 40 kreseb) pro jedno zatím nejmenované Ministerstvo. Budu se snažit, aby vznikla co nejlepší práce a pak se určitě rád pochlubím.

Závěrečné malování a uzavření celé výstavy proběhne v sobotu 31.8. od 15:00 hod. v Obchodním centru Letňany v Praze. Chystáme překvapení, malování, trampolínu, běžecké závody pro děti a další, nechte se překvapit a přijďte si zablbnout a podpořit nás ...

Tak to je dnes vše a jdu spát, zítra bych chtěl do noci malovat, tak ať mám sílu :-)

Mějte se a zdraví Míra Šticha

 

 

ZÁPIS Z 21.ČERVENCE 2013

Zdravím Vás, tak po malování na farmě v Ptýrově na Mistrovství ČR v parkuru koní jsme zavítali v sobotu 20.7.2013 s mou kolegyní Álou na divadelní slavnosti ochotnického spolku V.O.S.A. Paní Ryšavá je moc příjemná dáma, moc se nám tam líbilo, děti i dospělí byli moc fajn. Malovali jsme cca od 12:30 do 17:00.

Pokračuje má výstava na Loveckém zámečku v Jablonném v Podještědí, v srpnu bude otevřeno vždy v neděli 13:00-16:00 hod., jinak naše putovní výstava TESCO se nyní nachází v Opavě v Obchodním centru Silesia. Bude tam až do soboty 3.srpna, kdy s Mirkem Vostrým budeme v Ostravě v Obchodním centru Galerie malovat pro děti i dospělé, bude to někdy odpoledne, manažerka nám ještě čas upřesní.

Mám různorodé zakázky, dávám dohromady logo a potisk triček pro partu cyklistů, budu malovat čísla popisné a nápisy na fasádu restaurace, kreslím vtipy, jezdíme s malováním ma obličej, každý týden něco jiného :-)

Zlevnil jsem pronájem trampolíny na celodenní akci. 

Tak zatím se loučím a když bude něco nového, napíšu.

 

ZÁPIS Z 28.ČERVNA 2013

Ode dneška nabízím kromě malování na obličej i k pronájmu vlastní zcela novou trampolínu, průměr 460 cm, s vnější ochrannou sítí, certifikovanou dle Evropské unie, výška rámu 96 cm, výška sítě od dopadové plochy 180 cm, celková výška 280 cm.

Více se dočtete v rubrice KONTAKTY A CENÍK

 

 

ZÁPIS z 19.června 2013

1.června v sobotu bylo deštivo, ale byli jsme v kryté místnosti na koupališti v Jablonném v Podještědí, kde se konal Den dětí. I přes hustý déšť byla návštěvnost rodičů s dětmi a deštníky pěkná. Od 14:00-17:00 jsme s mou pomocnicí Álou měli opravdu co dělat.  Děti jsme malovali jedno za druhým :-) Jak jejicha barvy na obličeji dopadly v dešti už není známo :-)

7.června jsme s Mirkem Vostrým malovali na další autogramiádě a výstavě ze série TESCO v Nákupním centru Eden v Praze. Bohužel nás umístili až do posledního patra nahoře, takže drtivá většina lidí nakupovala dole v přízemí potraviny a nahoru už vyjelo lidé méně. Namalovali jsme pár dětí, debatovali s redaktorkami a redaktory a byla to víceméně pohodová akce.

8.června jsem s mou Luckou ráno vyjeli, aby jsme v 11:00 hod. dorazili do Makotřas u Kladna za naším kamarádem a majitelem hezké hospody u Tazmana - Leošem. Den dětí na vesnici je vždy o pohodě, přes den bylo hezké počasí, maloval jsem raději uvnitř, kde bylo více příjemně a hlavně i lepší klima pro barvy, které s ostrým sluncem moc nekamarádí :-) Večer se to v hospodě rozjelo, maloval jsem i dospělé a byla úžasná atmosféra, sranda a pohoda. Takových akcí více ... Spali jsme v útulném penzionu ve Středoklukách, kam jsme dorazili v půl druhé ráno :-) Druhý den návštěva památníku v Lidicích, které jsou vzdáleny jeden kilometr a pak hurá plni dojmů domů ... super akce.

15.června jsem vyrazil sám směrem na Jablonec a od 13:00-17:00 jsem maloval na dětské akci v campu v Tanvaldu. Umístili mě na malé kryté pódium, děti začali z výletu přicházet postupně a malování bylo celkem v pohodě, děti hodné, počasí příjemné, okolní příroda moc pěkná, děti zabavil i skákací hrad a horolezecká lana mezi stromy ..

18.června jsem v 10:00 hod. otevřel výstavu mých prací za posledních patnáct let v Loveckém zámečku v Jablonné v Podještědí (budova známější jako pionýrák :-)) V krásných prostorách jsem zveřejnil kresby od nejstarších let 1999 až po současnost. Výstavu doprovází sestříhané video jak vzniká vtip, rekord v Pelhřimově a malování pro děti. Děkuji mé dvorní fotografce Míše Plešingerové, že mi výstavu krásně nafotila a děkuji i za účast Martinu Jawichovi.

 

 

 

29.května 2013

Tak další malování na obličej za námi, ale už se blíží další výstava a autogramiáda a na to se moc těším. V pátek 7.června 2013 zavítáme do Obchodního centra v pražském Edenu. Mezi třetí a šestou odpoledne zkusíme oživit zábavou a malováním co nejvíce pražáků :-)

Termíny malování na obličej v červnu ....

25.května - Zdislavina pouť Jablonné v Podještědí 10:00-17:00 hod.

28.května - Mateřská škola Šikulka Česká Lípa 15:00-18:00 hod.

31.května - Mateřská škola Studánka Jablonné v Podještědí 8:00-?? hod.

1.června - Den dětí - Jablonné v Podještědí 14:00-17:00 hod.

7.června - Obchodní centrum Eden Praha 15:00-18:00 hod.

8.června - Dětský den - Makotřasy u Kladna 11:00-?? hod.

15.června - Tanvald 13:00-17:00 hod.

11.května 2013

V Plzni v Obchodním centru Tesco Rokycanská proběhlo v sobotu od 15:00-18:00 hod. naše vystoupení společně s duo ŠAPITÓ ŠOU. Klauni celé odpoledne bavili děti, my s Mirkem jsme malovali na obličej, prodali jsme zhruba desítku knížek a myslím, že jsme si všichni celé odpoledne užili.

V sekci VÝSTAVA ČESKÁ REPUBLIKA najdete fotky z akce a nějaké další informace. Nyní už se těšíme v pátek 7.června 2013 do Nákupního centra v Pražském EDENU ...

 

Nový blok - dvojitým kliknutím zde, zahájíte úpravu bloku...

22.4.2013

Pár dnů jsem vyčlenil na zajímavou zakázku ze Slovenska, půjde o podrobnou kresbu formát A2, možná A3, pro síť penzionů a srubů na Slovensku a v Bulharsku. Propagační kresba s luxusními sruby v pozadí zabere opravdu hodně času.

Stále přemýšlím o konceptu výstavy v Jablonném, kamarádka tam chce dostat i novináře a nechci, aby to byly jen kresby pověšené na zdi a hotovo. Snad mě ještě něco originálního napadne.

Křížovkářský TV magazín ukončil po třech letech spolupráci, přestává se tolik orientovat na kreslený humor a tak mi jedna redakce odpadla. Tři roky je dost a možná cítím trochu nostalgie, s panem Dvořákem byla příjemná spolupráce.

Teď sedím na terásce hospůdky u Koláče a u pivínka mě už nic jiného nenapadá, co bych ještě mohl napsat, snad jen, že jsem moc rád, že už je venku sluníčko a příjemné teploty :-)

15.dubna 2013

Tak máme za sebou první z akcí výstav po České republice a to Obchodní centrum Fontána Tesco v Karlových Varech, vše o této akci i fotografie najdete v nové rubrice VÝSTAVA ČESKÁ REPUBLIKA.

Jinak v pátek 12.dubna jsem se sešel s paní Ryklovou v Info centru a doladili jsme většinu věcí k letní výstavě v Jablonném v Loveckém zámečku, termín zahájení výstavy a vernisáže s malováním pro děti je stanoven na úterý 18.června ...

27. BŘEZNA 2013 - PODĚKOVÁNÍ SPONZORŮM NAŠICH VÝSTAV, KTERÉ POŘÁDÁ OC LETŇANY PRAHA

 

24.března 2013

V pátek 15.března jsme se s Mirkem Vostrým sešli v Obchodním centru Letňany, kde jsme s oběma manažerkami, které mají naši výstavu a autogramiádu na starost, dojednali některé drobné detaily všech akcí. Všichni na ředitelství OC Letňany byli milí a snaží se nám vyjít maximálně vstříc. Musím touto cestou ještě jednou poděkovat za všechno.

Akce tedy začne v sobotu 13.dubna odpoledne v Karlových Varech. Akce to bude trošku větší, jelikož ve stejné době bude v Obchodním centru Fontána probíhat i Jarní módní show, koncert a autogramiáda Bena Cristovaa, promo Rádia Kiss Proton a do toho všeho tam budeme ještě my malovat na pódiu na velký sádrokarton společně s Mirkem Vostrým velký kreslený vtip na téma Módní přehlídka. Dále budeme samozřejmě malovat dětem na obličej, případně pro dospělé a jiné zájemce prodávat a podepisovat naši nově vydanou knihu kresleného humoru NABROUŠENÉ VTIPY.

Ve výrobě je i velké kulaté razítko s motivem pastelky a loga 15 let kresleného humoru Mirek Vostrý a Míra Šticha, za toto razítko, které nám zdarma v rámci sponzorství vyrobí pražská firma KAVALÍR CZ s.r.o., patří opět poděkování.

Dále bych touto cestou poděkoval i firmě www.cajkavacokolada.cz, která nás významnou měrou podpoří při pořádání všech akcí po České republice. Více se o firmě zmíním v blízkých dnech více.

Zajímavá zakázka, o které se také zmíním v příštím týdnu, přišla od nejmenovaného výhradního prodejce zahraničních aut. A mělo by se jednat o grafické ztvárnění nového loga.

Každý den je neustále něco nového a moc se na všechno těším, ať na výstavy, malování, cestování, prostě na všechno :-)

Zatím se loučím a cokoliv nového sem ihned napíšu, s pozdravem kreslíř Míra Šticha

7.BŘEZNA 2013

Za týden 15.března jedeme s Mirkem Vostrým do Prahy, kde si v Letňanech s manažerkou ujasníme poslední detaily našich výstav. Zahájení 13.dubna v Karlových Varech se blíží a já se strašně těším, takže snad nám vše vyjde podle plánu.

Po čtyřech letech trvalé spolupráce se mění koncept Křížovkářského TV Magazínu, kde už nebude tolik místa na vtipy, takže zatím jsme spolupráci stopli. Byla to zatím nejdelší trvalá spolupráce v mé kariéře.

Zhruba už mám vizi mé místní výstavy v Jablonném v Podještědí, ještě pár detailů a na konci března půjdu vše představit Městu Jablonné v Podj.

Dnes dodělám návrh rollupu (plachty), kde bude představení mé práce a fotka, bude to doprovázet všechny výstavy po republice, včetně místní v Jablonném v Podještědí.

Jednám s případnými sponzory a snad se něco rýsuje, výdaje na výstavy, jako cestování a vedlejší náklady budou celkem vysoké, včetně malého doprovodného programu, takže zviditelnění na plachtách po celé ČR i v našem městě nabízím všem. Včetně bezplatného malování na jejich akci jako revanš navíc. Uvidíme.

Také mám v hlavě nápad na několik dětských příběhů, které bych si chtěl sám ilustrovat a nabídnout někde, ale kdy já se k tomu časově dostanu ...

Takže zatím pá pá

 

6.BŘEZNA 2013

Přidávám pro případné sponzory kontakt na manažerku výstav TESCO STORES ČR

Blanka Frenclová

Marketing Manager

Mall Management

…………………………………………….

Tesco Stores ČR a. s. – OC Letňany

Veselská 663 ˜ 199 06 Praha 9

Tel.: +420 221 742 217 ˜ Mob.: +420 606 612 690

Email: blanka_frenclova@cz.tesco-europe.com

www.itesco.cz

 

7.února 2013

Kniha je konečně hotova, jde do tisku a zde je adresa, na které lze knihu u nakladatelství Computermedia objednat ..

OBÁLKA A DALŠÍ OBRÁZKY NÍŽE ...

http://www.computermedia.cz/knihy/nabrousene-vtipy.html

Na konci února už bude kniha k objednání i v jiných internetových knihkupectvích včetně prodeje v knihkupectvích kamenných, např. v Paláci knih na Václavském náměstí a samozřejmě i jiných i v našem kraji. Tímto jsem si splnil sen, který jsem měl od začátku mého kreslení a završil tímto kulatých patnáct let mého hospodského čmárání :-)

Každému, kdo si knihu případně objedná, já i Mirek Vostrý moc děkujeme za podporu a doufáme, že Vás kniha nabitá kresleným humorem pobaví, ať Vás, nebo Vaše známé, pokud jim uděláte radost knihou jako dárkem.

 

 

25.ledna 2013

Po jednání s úřadem města Jablonné v Podještědí byl jako termín pro výstavu kreslených vtipů a ostatní práce zvolen červenec a srpen 2013. Byl jsem si prohlédnout budoucí výstavní prostory v Loveckém zámečku a vše nafotil. Do konce března jsem se zavázal představit koncepci celé výstavy, kdy už nějaké představy mám, ale rád bych zapojil při výstavě děti do práce, přispěl nějakým způsobem na charitu a navíc udělal kompletní výstavu kreseb za posledních patnáct let, takže příprava bude fuška :-)

S městem jsem i domluvený na akcích typu Loučení s létem, Městské slavnosti apod., kde budu buď sám nebo s mojí brigádnicí Álou malovat pro děti na obličej. Domluvená je i Mateřská školka Studánka v květnu, kde budu malovat zcela zdarma na Den dětí a v Postřelné 16.února na maškarním plesu, kde budu pro děti také opět pár hodin zdarma malovat na obličej.

S Mirkem Vostrým jsem stále v kontaktu, sám jedná s Obchodním centrem Praha Letňany, pod které budou spadat i další výstavní města (jmenovaná Opava, Ostrava, Plzeň a Karlovy Vary). Obchodní centrum má o výstavu našich kreslených vtipů velký zájem a slíbilo i finanční podporu při vytištění rolapů (něcom jako smotané plátno), na kterých by byly vytištěny naše kresby. Tímto si velice vážím jejich přístupu a ochoty. Kresby co budeme vybírat na tuto putovní výstavu po ČR musí být prostě to nej nej za těch patnáct let ..

Jinak i v tomto roce z těch nejčtenějších dále spolupracuji a kreslím pro časopisy Nedělní AHA a Katka, čehož si vážím. Další časopisy a nakladatelství pro které kreslím, najdete v sekci KDE VYCHÁZÍ MÉ KRESBY.

Kniha kreslených vtipů je již plně v kompetenci nakladatelství Computermedia s.r.o., takže nezbývá než čekat.

Takže to je dnes vše a loučím se, humoru zdar a kdyžtak mi v sekci NAPIŠTE napište .. :-)

Míra Šticha

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

13.ledna 2013

Vydání knížky kreslených vtipů společně s kreslířem Mirkem Vostrým (www.mirekvostry.cz) se blíží. V prosinci jsme ladili název knihy, ale nakonec jsme po dlouhých úvahách víceméně vše nechali na nakladatelství Computermedia s.r.o. Kniha by měla vyjít nyní během ledna, křest knihy samozřejmě bude v hospodě .. :-)

V úterý se chystám do Liberce, kde budu malovat na zeď v dětském pokoji robota o velikosti jeden a půl metru, je tam hodně detailů, tak jsem zvědav jak práce dopadne, samozřejmě foto přidám do zekce Kresby na zeď ..

Město Jablonné v Podještědí mi dalo garance a prostory k letní výstavě, která by měla proběhnout na místním Loveckém zámečku v prvním patře ("Pionýráku"). Výstava by mělat trvat cca min. 2 měsíce ..

Padly první slova o chystané výstavě v Praze, Plzni, Ostravě a Karlových Varech, kde bych měl od jara vystavovat s Mirkem Vostrým. Tímto bych tento rok nazval výstavní :-) Musíme připravit podklady a materiál, bude to určitě přínos, uvidí nás spousta lidí.

Nový blok - dvojitým kliknutím zde, zahájíte úpravu bloku...

Nový blok - dvojitým kliknutím zde, zahájíte úpravu bloku...

TOPlist
aktualizováno: 20.01.2020 22:18:05